Učenici

Podjela maturalnih svjedodzbi

Podjela maturalnih svjedodzbi odrzat ce se 18. srpnja u 10:00 sati.

Termin upisa

Upisi ce se odrzati u petak 13. srpnja od 12 do 16 sati te u ponedjeljak 16. srpnja do 13h u prostorijama skole.

Ažurirano: Ponedjeljak, 16 Srpanj 2018 09:47

Prigovori na ocjene državne mature

Preuzimanje prigoovra na ocjene državne mature bit će 12. i 13. srpnja od 10 do 12h.

Popravni ispit - jesenski rok

Popravni ispit iz kemije održat će se 23.8.2018. u 8.00 sati.

Terenska nastava u Vukovar

U petak, 20. travnja 2018. god., maturanti naše škole, u pratnji profesorica povijesti M. Štimac i T. Grgičin, uputili su se na terensku nastavu u Vukovar. Nakon vožnje kroz pet županija stigli smo do našeg prvog odredišta, Župe sv. Filipa i Jakova u kojoj smo saznali više o najtežim danima Vukovaraca i ulozi franjevaca u očuvanju zajedništva i vjere. Drugo odredište bila je vukovarska bolnica, simbol hrabrosti i požrtvovnosti medicinskog osoblja. Kratak dokumentarni film u kojemu smo čuli riječi dr. Vesne Bosanac i dr. Juraja Njavre upoznao nas je s nedaćama ranjenika i civila koji su se nalazili u bolnici tijekom napada na grad, a kasnije smo obišli i muzejski postav koji nam je zorno prikazao rad medicinskog osoblja i život bolesnika u nezamislivo teškim uvjetima nedostatka struje, vode, lijekova i svih osnovnih sredstava za život. Na Memorijalnom groblju zapalili smo svijeće i odali počast svim vukovarskim herojima i njihovom obiteljima te se uputili prema Spomen domu "Ovčara" i mjestu masovnog smaknuća 200 osoba. Tijekom našeg posjeta ovom predivnom baroknom gradu smještenom uz Dunav nismo mogli suspregnuti emocije i ne zapitati se kako se takva strahota mogla dogoditi u srcu Europe na pragu 21. stoljeća, ali vjerujem da ćemo nastojati u svom životu slijediti put istine i dobra baš kako su nam poručili i naši vodiči: cijeniti slobodu koju danas imamo, nikada ne zaboraviti žrtve, ali nastojati graditi što bolju i sretniju budućnost naše Hrvatske.

Magdalena Magdić, 4.a

Ažurirano: Nedjelja, 29 Travanj 2018 23:02