Učenici

Terenska nastava u Vukovar

U petak, 20. travnja 2018. god., maturanti naše škole, u pratnji profesorica povijesti M. Štimac i T. Grgičin, uputili su se na terensku nastavu u Vukovar. Nakon vožnje kroz pet županija stigli smo do našeg prvog odredišta, Župe sv. Filipa i Jakova u kojoj smo saznali više o najtežim danima Vukovaraca i ulozi franjevaca u očuvanju zajedništva i vjere. Drugo odredište bila je vukovarska bolnica, simbol hrabrosti i požrtvovnosti medicinskog osoblja. Kratak dokumentarni film u kojemu smo čuli riječi dr. Vesne Bosanac i dr. Juraja Njavre upoznao nas je s nedaćama ranjenika i civila koji su se nalazili u bolnici tijekom napada na grad, a kasnije smo obišli i muzejski postav koji nam je zorno prikazao rad medicinskog osoblja i život bolesnika u nezamislivo teškim uvjetima nedostatka struje, vode, lijekova i svih osnovnih sredstava za život. Na Memorijalnom groblju zapalili smo svijeće i odali počast svim vukovarskim herojima i njihovom obiteljima te se uputili prema Spomen domu "Ovčara" i mjestu masovnog smaknuća 200 osoba. Tijekom našeg posjeta ovom predivnom baroknom gradu smještenom uz Dunav nismo mogli suspregnuti emocije i ne zapitati se kako se takva strahota mogla dogoditi u srcu Europe na pragu 21. stoljeća, ali vjerujem da ćemo nastojati u svom životu slijediti put istine i dobra baš kako su nam poručili i naši vodiči: cijeniti slobodu koju danas imamo, nikada ne zaboraviti žrtve, ali nastojati graditi što bolju i sretniju budućnost naše Hrvatske.

Magdalena Magdić, 4.a

Ažurirano: Nedjelja, 29 Travanj 2018 23:02

Nema odgode nastave

Obavijest roditeljima i učenicima:
Nastava u Gimnaziji Bjelovar odvija se prema redovnom rasporedu te nema odgode nastave koja je primjenjena na bjelovarske osnovne škole uslijed vremenskih uvjeta.

Ravnatelj

Želimir Vujić, dipl.ing.fizike

Ažurirano: Utorak, 27 Veljača 2018 15:05

Višednevna ekskurzija učenika u Salzburg - odluka povjerenstva.

Na Natječaj broj 57/2017. pristigle su 3 ponude (dvodnevna  školska ekskurzija u Salzburg). Sastanak povjerenstva za provedbu javnog poziva i izbor najpovoljnije ponude održan je 30.10.2017. u 18 sati. Povjerenstvo je odabralo  ponude putničkih agencija :
1. ALGA travel agency, Zagreb
2. Putovanja Plus, Bjelovar

Roditeljski sastanak  održat će se 17. studenog  (petak) u 19 sati

Povjerenstvo

Europski dan pravosuđa

Dana, 25.listopada 2017. godine  učenici/ce Gimnazije Bjelovar posjetom Prekršajnom sudu u Bjelovaru obilježili su «Europski dan prava».
Predsjednica suda gđa. Sanja Klauda je na pristupačan, interesantan i interaktivan način učenicima/cama objasnila ulogu i značaj pravnih institucija, potom predstavila način rada suda, provela učenike kroz prostor suda  i za kraj izvela simulaciju suđenja gdje su sudjelovali učenici/ce kao stranke u postupku.

Ažurirano: Srijeda, 25 Listopad 2017 21:57

Podjela maturalnih svjedodžbi

Podjela maturalnih svjedodžbi održat će se 20. srpnja u 10 sati u prostorijama Škole.

Ažurirano: Utorak, 18 Srpanj 2017 12:01

Stranica 1 od 14