Noć knjige

E-mail Ispis PDF

Ove je godine po treći put organizirana manifestacija Noć knjige. Tom se događaju, uz brojne hrvatske knjižnice, pridružila i knjižnica naše škole. U 156 gradova i mjesta diljem Hrvatske čak 370 sudionika pripremilo je 700 programa. Prvi su se put u manifestaciju uključili i vrtići. Zahvaljujući njihovu sudjelovanju i velikom ovogodišnjem odazivu škola (97),  Noć knjige bogata je programima koji ukazuju na važnost čitanja i druženja s knjigom od najranije dobi.
Manifestacija je u Gimnaziji Bjelovar održana 23. travnja 2014. godine s početkom u 18 sati. Naša je gošća bila Višnja Tekajić, gimnazijska profesorica hrvatskoga jezika u mirovini. Profesorica Tekajić od rane mladosti piše kratke priče za djecu i mlade, autorica je dviju zbirki priča Cjelov leptira i Ratni dekameron te smo večer s njom nazvali Višnjine kratke priče. Susret smo započeli glazbom. Pjevanje učenice Marte Balenović, glasom i na gitari, pratio je Juraj Kamber Grahovac. Učenice Zlatka Đurišević, Nikolina Međimorec i Lea Leljak uprizorile su priču Idemo na ples, a Donovan Pavleković, Amalija Sever i Tajana Šimunović čitali su novije Višnjine priče. Osobito nam se svidjela priča Putopis u kojoj svaka riječ započinje slovom p. Učenike su pripremile profesorica Marina Šramek i učenica Buga Kranželić.
Druženje se, uz kolače, grickalice, sok, glazbu i razgovor s gošćom, nastavilo u školskoj knjižnici u kojoj je knjižničarka Zdenka Venus-Miklić postavila izložbu s knjigama, bivših i sadašnjih, profesora naše škole.

Izvannastavne aktivnosti

Kontakt

Tajništvo: 043.241.578    
043.220.946    
Psiholog i pedagog: 043.221.310    
Zbornica: 043.220.945    
Ravnatelj: 043.241.088                
Fax:     043.220.946

Email: ured@gimnazija-bjelovar.skole.hr