XV. državno natjecanje iz povijesti

E-mail Ispis PDF

2014-04-10 15.47.16U Trogiru je od 9. do 11. travnja 2014. održano XV. državno Natjecanje iz povijesti.

Trogir je grad u srednjoj Dalmaciji, kojeg su osnovali grčki kolonisti u 3. stoljeću prije Krista. Zovu ga još i Grad sretnog trenutka, zbog kipa grčkog boga Kairosa, boga sretnog trenutka koji je pronađen u gradu.

Na natjecanju u OŠ Majstora Radovana sudjelovalo je 120 učenika osnovnih i srednjih škola. Našu je školu predstavljala Ana Crnković, učenica 4. b razreda u pratnji mentorice Melite Štimac. U kategoriji pisane provjere znanja osvojila je 4.mjesto.
Sudjelovanje na državnom natjecanju je vrijedno životno iskustvo koje iziskuje puno truda i ljubavi prema povijesti jer povijest je temelj, a bez temelja nema budućnosti.

Izvannastavne aktivnosti