LiDraNo 2014.

E-mail Ispis PDF

Dvije učenice Gimnazije Bjelovar sudjelovale su na ''Hrvatskoj smotri LiDraNo 2014.'' u Primoštenu od 25. do 27. ožujka 2014. Učenica 3.d razreda, Sara Zadro svojim je literarnim radom, „Šest nogu, dvije ruke i jedna klupa“ osvojila srca prosudbenog povjerenstva pišući o klupi u parku koja već godinama ugošćuje istog čovjeka, a on se je poistovjetio i „zahrđao“ s njom. Sarina mentorica je profesorica Marina Šramek.
Učenica 4.e razreda, Ines Topalović, pod mentorstvom profesorice Ivane Črnelč, pjesmom Ivane Simić Bodrožić naslova „Nikada nećete saznati koliko vas volim“ probudila je emocije publike i izmamila suze na oči govoreći o majčinskoj ljubavi i smrti koja je sve bliže.
Djevojkama čestitamo na uspjehu i nadamo se da će se iduće godine više naših učenika odlučiti za sudjelovanje na ovoj smotri koja povezuje literaturu, dramu (glumu) i novinarstvo u jedno i tako stvara buduće pisce, novinare i glumce.

Izvannastavne aktivnosti