Županijsko natjecanje u poznavanju hrvatskoga jezika

E-mail Ispis PDF

P1090412        Dana 5. ožujka 2014. godine u Gimnaziji Bjelovar održano je županijsko natjecanje u poznavanju hrvatskoga jezika za učenike srednjih škola. Na natjecanju je sudjelovalo 36 P1090465učenika iz šest škola (Gimnazija Bjelovar, Gimnazija Daruvar, SŠ „August Šenoa“ Garešnica, Medicinska škola Bjelovar, SŠ Čazma i SŠ Bartola Kašića iz Grubišnog Polja). Natjecanje je počelo u 10:00 sati, a pisani ispit trajao je do 11:30. Poslije ispita mentori i natjecatelji kratko su predahnuli uz ručak, a zatim je uslijedilo ispravljanje testova i objava rezultata. Nakon objave privremenog poretka, učenici su imali pravo uvida u testove te je potom objavljen konačni poredak. Svim učenicima koji su sudjelovali na natjecanju, kao i njihovim mentorima, uručeno je priznanje, a najuspješnijim učenicima uručena je diploma. Dodjelu priznanja otvorio je naš ravnatelj Želimir Vujić koji se kratko obratio okupljenim učenicima i profesorima, zahvalio im na sudjelovanju te im uručio priznanja. Od učenika prvih razreda najuspješnija je bila Matea Klobučar iz Gimnazije Daruvar (mentorica Romana Žukina), drugo mjesto osvojila je učenica Gimnazije Bjelovar Josipa Delija (mentorica Kristina Kraljić), a treće mjesto pripalo je Sari Buhin iz SŠ „August Šenoa“ Garešnica (mentorica Ankica Kermeci). Laura Miletić, učenica Gimnazije Bjelovar (mentorica Ivana Črnelč), bila je najuspješnija među učenicima drugog razreda. Drugo mjesto osvojila je Magdalena Makar, također učenica Gimnazije Bjelovar (mentorica Kristina Kraljić), a treće mjesto osvojila je Dajana Havojić iz Gimnazije Daruvar P1090396(mentorica Sanja Janković). Martina Klobučar, učenica Gimnazije Daruvar (mentorica Romana Žukina), bila je najuspješnija među učenicima trećih razreda. Drugo mjesto osvojile su učenice Gimnazije Bjelovar Sara Zadro i Franka Butković (mentorica Marina Šramek) te P1090463Matea Ilinović iz Gimnazije Daruvar (mentorica Hedviga Marjanović). Treće mjesto osvojila je Đurđica Majetić, učenica SŠ Čazma (mentorica Marija Tkalec). Bjelovarska gimnazijalka Dora Milaković (mentorica Mirjana Maretić) osvojila je prvo mjesto u kategoriji četvrtoga razreda. Drugo mjesto osvojio je učenik Gimnazije Bjelovar  Kristian Pintar (mentorica Ivana Črnelč), a treće mjesto Tomislav Bajan, učenik SŠ „August Šenoa“ Garešnica (mentorica Nataša Štandar).

Čestitamo svim sudionicima i njihovim mentorima na postignutim rezultatima!

 


Ana Diktić i Lucija Rajič, 1.a

Izvannastavne aktivnosti

Kontakt

Tajništvo: 043.241.578 (administratorica)   
                043.220.175 (tajnica)   
Psiholog i pedagog: 043.221.310    
Zbornica: 043.220.945    
Ravnatelj: 043.241.088                
Fax:     043.220.946

Email: ured@gimnazija-bjelovar.skole.hr