Posjet kazalištu Gavella i Teatru Exit - stručna ekskurzija

njuske-plakat za web26. studenoga 2013. učenici i nastavnici Gimnazije Bjelovar posjetili su grad Zagreb.
U sklopu stručne ekskurzije posjetili smo dva zagrebačka kazališta. Prvi i drugi razredi gledali su predstavu Njuške u kazalištu Exit.
U predstavi Njuške svi likovi odražavaju glavne preokupacije ljudskog bića pa su Njuške jedinstvena mješavina humora, tragedije, oštrine, nježnosti i romantike.

Učenici trećeg i četvrtog razreda posjetili su kazalište Gavella u kojemu su pogledali dramatizaciju romana Zločin i kazna F. M. Dostojevskog.
Zločin i kazna jedno je od najvećih djela ruske i svjetske književnosti, a isto tako kompleksan i izazovan materijal za svakoga tko ga poželi oživjeti na pozornici.

Magdalena Đurasek, 4.e