Knjižna booka

E-mail Ispis PDF

Učenici Gimnazije Bjelovar na Knjižnoj booki

knj4

Svečanost pod nazivom Knjižna booka pokrenula je Hrvatska udruga školskih knjižničara radi promicanja knjige te poticanja čitanja i čitalačkih navika učenika. Povod je obilježavanje Međunarodnog dana dječje knjige, a Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu bila je domaćin i suorganizator svečanosti. Program svečanosti osmišljen je kao niz zabavnih sadržaja kojima se kroz igru i druženje potiče na čitanje te ljubav prema knjizi i pisanoj riječi.

knj3

Učenici Gimnazije Bjelovar su sudjelovali u kulturnom programu za srednje škole. Učenice Karla Štefan, Ana Marija Horvat, Dejana Misirača i Ena Starčević predstavljale su biografiju i stvaralaštvo poznatog hrvatskog književnika Antuna Gustava Matoša. Matoša su predstavile na zanimljiv način, utjelovljenjem likova Matoša i njegove majke. Predstavljanje je imalo i poučnu notu, utjelovljenjem likova književnih kritičara Dubravka Jelčića i Slobodana Prosperova Novaka. Ovakvim dramsko-scenskim stvaralaštvom, učenice su predstavile Matoša na drugačiji, zanimljiv i neuobičajen način. Na Knjižnu booku učenice su vodile školska knjižničarka Biljana Barišić Mudri i profesorica Ivana Peulja.

knj1

knj2 

Izvannastavne aktivnosti

Kontakt

Tajništvo: 043.241.578 (administratorica)   
                043.220.175 (tajnica)   
Psiholog i pedagog: 043.221.310    
Zbornica: 043.220.945    
Ravnatelj: 043.241.088                
Fax:     043.220.946

Email: ured@gimnazija-bjelovar.skole.hr