Nacionalna razina kviza Čitanjem do zvijezda - 3.mjesto

E-mail Ispis PDF

Nacionalna razina on line kviza znanja i kreativnosti ,,Čitanjem do zvijezda'' održana je u Gimnaziji Bjelovar 11. svibnja 2018.g. Kvizu je pristupilo 6 učenica naše škole, a izradi multimedijskog uradka jedna učenica. Natjecanje je namijenjeno učenicima od prvog do četvrtog razreda srednje škole u svrhu promicanja aktivnog čitanja, istraživačkog rada na tekstu, upoznavanju različitih žanrova te praćenju suvremene književnosti. Projekt je pod pokroviteljstvom Hrvatske mreže školskih knjižničara, a od 2017. godine ima potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Izradi multimedijskog uradka pristupila je 1 učenica iz naše škole, Ena Jelić iz 3.b razreda. Izradila je digitalni poster na temu knjige ,,Zlatarovo zlato'', čime je osvojila 15. mjesto.

Kvizu znanja i kreativnosti pristupilo je ukupno 130 učenika na razini cijele Hrvatske. Prosječan postotak točno riješenog kviza je 62%.

Natjecanje se odvijalo on line, a kvizu je istodobno pristupilo šest prijavljenih učenica naše škole. Na raspolaganju su imale 60 minuta za odgovaranje na 75 pitanja iz poznavanja fabule četiri romana: ,,Zlatarovo zlato'' (August Šenoa), ,,Judita'' (Miro Gavran), ,,Kradljivica knjiga'' (Markus Zusak) i ,,Vitez slavonske ravni'' (M. J. Zagorka).

Učenica Ema Šetit (3.a) ostvarila je najviše bodova, 59 od ukupno 75, tj. 78% točnih odgovora i time zauzela 3. mjesto (od ukupno 130 učenica). Ostale učenice koje su sudjelovale u kvizu su: Elizabeta Punčec, 4.e (4. mjesto), Tina Polašek, 4.e (5. mjesto), Sara Plentaj, 1.a (13. mjesto), Dorotea Globan, 2.b (15. mjesto), Lorena Kampić, 4.e (18. mjesto).

Mentorica koja je učenice pripremala za natjecanje je školska knjižničarka Biljana Barišić Mudri, a ispitno povjerenstvo činile su Ivana Peulja (profesorica hrvatskog jezika), Spomenka Vujčić (pedagoginja) te Ines Vidović (knjižničarka OŠ Ivana Viteza Trnskog Nova Rača).

Izvannastavne aktivnosti

Kontakt

Tajništvo: 043.241.578 (administratorica)   
                043.220.175 (tajnica)   
Psiholog i pedagog: 043.221.310    
Zbornica: 043.220.945    
Ravnatelj: 043.241.088                
Fax:     043.220.946

Email: ured@gimnazija-bjelovar.skole.hr