Dan škole-radionica iz kemije

E-mail Ispis PDF
„Čarolije u bundevi“

       Povodom obilježavanja dana naše škole, 24.listopada ove školske godine, održane su razne radionice. Naš je 3.c razred sudjelovao u zabavnom programu koji je pripremila profesorica kemije, Ana Fusić. Radionica se pomalo razlikovala od ostalih. Iako je u početku bilo zamišljeno da će svatko uljepšavati svoju bundevu na kojoj će kasnije biti izvođeni pokusi, razred se podijelio na manje skupine koje su zajednički svoju kreativnost provodile u djelo. Spojili smo ugodno s korisnim! Jednostavne i posve obične bundeve ubrzo su uz mješavinu smijeha, melodije gitare, pjesme i plesa, uz složne i spretne ruke, velike količine mašte i dobre volje, postajale nova umjetnička djela. Vrijeme je prolazilo, a veselje raslo. Došlo je vrijeme za nova uzbuđenja. Naš kolega Tomislav Piršljin bio je glavni pomoćnik naše profesorice. Na ukrašenim je bundevama izvodio razne pokuse od kojih je svima zastao dah. Pokazao nam je kako napraviti zamjenu za lučice od gela kalcijeva acetata koji može gorjeti cijelu noć, a spojem vodikovog peroksida i kalijevog jodida stvorio je pjenu koja je izlazila iz bundeve i pokazao kako bundeve mogu gorjeti u različitim bojama te još niz drugih zabavnih pokusa.


  

      Iz očiju svih učenika naziralo se veselje i zadovoljstvo jer smo od svoje radionice stvorili nezaboravnu čaroliju! Kao nagradu za ovaj kreativni nered, počastili smo se tortom koju je donijela naša prijateljica Antoaneta, a kasnije smo sve bundeve izložili u hodniku škole. Da sjećanje na ovaj veseli događaj bude trajno, pobrinuo se naš razredni fotograf Kruno. Osim po slikama, ovaj smo Dan škole i radionicu svi zapamtili kao predivno, u isto vrijeme i poučno i zabavno, iskustvo. S nestrpljenjem iščekujemo sljedeću godinu, novu radionicu te se veselimo novim izazovima i novim znanjima.

Sara Perković/Valentina Križ, 3.c

Izvannastavne aktivnosti