"Dabar" 2017.

E-mail Ispis PDF

U tjednu 13.-17. studenog u Gimnaziji Bjelovar provedeno je drugu godinu zaredom natjecanje "Dabar". Sudjelovali su učenici svih razreda te svih obrazovnih programa, a zanimanje učenika je ove godine još veće no prošle. Organizaciju i provedbu natjecanja provodili su profesori Mihaela Kelava i Dario Vidić, a sudjelovalo je 28 učenika. Učenicima se ovaj oblik natjecanja iznimno svidio te su pokazali visoku razinu motiviranosti prije i tokom same provedbe natjecanja. Čestitamo svim sudionicima. Ante Ćurić, Helena Pranjić, Sara Žitnjak, Ivan Terzić, Fran Kovačić i Lovro Pranjić ostvarili su rezultate koji ih svrstavaju u 10% najboljih, dok su Stella Kiš, Jakov Manjkas, Ana Deškin i Jakov Markovinović ostvarili rezultate unutar 20% najboljih. Valja napomenuti da je ukupan broj natjecatelja ove godine 15249 učenika.

Dabar (Bebras) je međunarodna inicijativa koja promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima, nastavnicima i učenicima, ali i u široj javnosti. Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućio jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka koje su napisali stručnjaci iz pedesetak zemalja. Iako se rješavanje zadataka temelji na informatici, može se rješavati i bez informatičkog predznanja.

 

Izvannastavne aktivnosti