Noć knjige 2017. – 90. godišnjica smrti Đure Sudete

E-mail Ispis PDF

Ove smo godine, po četvrti put, u našoj školi organizirali manifestaciju Noć knjige. To je šesta po redu Noć knjige, manifestacija koja u središte svojega zanimanja stavlja knjigu, autora, čitanje i čitatelja, nastojeći barem na trenutak skrenuti pozornost na ljepotu i značenje pisane riječi, čaroliju ukoričenih svjetova i radost njihova upoznavanja. Ove je godine Noć knjige trajala od 21. do 24. travnja, i tako je zagrlila vikend, čime je postala najdulja kulturna noć u Hrvatskoj. Brojnim programima i prodajnim akcijama obuhvaćen je Dan hrvatske knjige (22. travnja) te Svjetski dan knjige i autorskih prava (23. travnja), a istodobno se i brojnim učenicima širom Hrvatske omogućilo da prvi dan škole provedu s knjigom u ruci. U Noći knjige  obilježili smo 90-tu godišnjice smrti Đure Sudete, zavičajnog pripovjedača i pjesnika. Manifestacija se održala u kupoli 24. travnja 2017. u 18 sati. Predavač je bio viši knjižničar Ilija Pejić, voditelj Matične službe BBŽ. Profesor Pejić vrstan je poznavatelj života i djela Đure Sudete, autor je i urednik nekoliko knjiga posvećenih Sudeti. Učenici Lucija Pranjić, Magdalena Rajić i Miran Topljak svojim su recitiranjem Sudetine poezije uljepšali događaj. Pjesme je odabrala i učenike pripremila profesorica Marina Šramek. Naš glumac, maturant Petar Tomić izveo je dio iz pripovijetke Mor, a glazbom je susret obogatio učenik Jurica Bajević. Noć knjige osmislila je i organizirala knjižničarka Zdenka Venus-Miklić koja je u knjižnici priredila izložbu o Đuri Sudeti i njegovom djelu.
Plakat-pozivnicu osmislio je profesor Miroslav Brletić.


Izvannastavne aktivnosti

Kontakt

Tajništvo: 043.241.578 (administratorica)   
                043.220.175 (tajnica)   
Psiholog i pedagog: 043.221.310    
Zbornica: 043.220.945    
Ravnatelj: 043.241.088                
Fax:     043.220.946

Email: ured@gimnazija-bjelovar.skole.hr