Državno natjecanje iz povijesti

E-mail Ispis PDF

Od 25. do 27. travnja 2016. u  Vinkovcima  je održano XVII. državno Natjecanje iz povijesti. Našu školu predstavljali su Josip Imbrišak iz 1.b pod vodstvom prof. Melite Štimac i Luka Rasinec iz 4.a pod vodstvom prof. Terezije Grgičin.
Učenici su se natjecali u kategoriji pisane provjere znanja te je Josip Imbrišak osvojio 1. mjesto dok je Luka  Rasinec osvojio 7. mjesto.

natjecanje iz povijesti 2106

Otvaranje državnog natjecanja započelo je prigodnim programom učenika OŠ Ivana Mažuranića, ujedno i škole domaćina, te predavanjem dr. sc. Ante Nazora o Domovinskom ratu. Učenici osnovnih i srednjih škola (ukupno 85) mogli su zajedno sa svojim mentorima uživati u predavanju prof. Aleksandra Durmana u novootvorenom Muzeju vučedolske kulture kao i samom posjetu gradu Vukovaru. Zadnjeg dana nakon obilaska Vinkovaca(najstariji grad u Europi), održano je svečano zatvaranje državnog Natjecanja iz povijesti u hotelu „Admiral“, obilježeno dodjelom prikladnih nagrada učenicima i mentorima te proglašenjem pobjednika.
 
IMAG0608

 

  

Izvannastavne aktivnosti