Dan ružičastih majica

E-mail Ispis PDF

U Hrvatskoj se, treću godinu za redom, posljednje srijede u veljači, obilježava Dan ružičastih majica. Prvotna ideja o obilježavanju tog dana pojavila se 2007. godine u Kanadi, a s ciljem povećanja svijesti građana o problemu vršnjačkog nasilja. Naime, dječak koji je došao u školu u ružičastoj majici, u znak podrške svojoj oboljeloj majci, postao je žrtva nasilja. U znak podrške tom dječaku njegovi školski prijatelji odjenuli su ružičaste majice, a njihova poruka protiv nasilja uskoro je poprimila globalni karakter.
Kako bi prigodno obilježili Dan ružičastih majica i upozorili na važnost prevencije vršnjačkog nasilja naša je školska pedagoginja Spomenka Vujčić zajedno s učenicima Bornom Premužićem (3. b), Doroteom Jelić Balta (3. b) i Matkom Meštrovićem (3. c) izradila  ružičaste majice popraćene porukama: „Stop vršnjačkom nasilju!“, „Stop nasilju preko interneta“… Bez obzira o kakvom se obliku nasilja radilo, kada ga vidimo potrebno je reagirati  i zaustaviti ga. Ružičaste majice na školskim hodnicima podsjetnik su na tu našu dužnost.

 

Izvannastavne aktivnosti