LiDraNo 2016.

E-mail Ispis PDF

Ovogodišnja Gradska smotra LiDraNo 2016. za srednje škole održana je 9. veljače u organizaciji Gimnazije Bjelovar.  Na  LiDraNu su nastupali učenici pet bjelovarskih srednjih škola: Gimnazije Bjelovar, Turističko-ugostiteljske i prehrambene škole Bjelovar, Ekonomske i birotehničke škole Bjelovar, Medicinske škole Bjelovar i Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“.

Sudjelovalo je ukupno 64 učenika i 12 mentora. Gimnazijalci na ovogodišnjem LiDraNu bili su: Ana Perković, Ela Nalevka, Stella Zavišić, Lucija Pranjić, Marko Vujanović-Kotarščak (literarni izričaj) Marko Vujanović-Kotarščak (novinarski izričaj) Antonio Klauda, Miran Topljak,Vana Link, Dora Pleskalt, Magdalena Magdić (individualni scenski izričaj) Miran Topljak, Borna Premužić, Antonio Klauda, Petar Tomić (skupni scenski izričaj). Povjerenstvo za prosudbu literarnih radova radilo je u sljedećem sastavu: Tina Gatalica (predsjednica povjerenstva) i Neda Adamović iz Narodne knjižnice „Petar Preradović“ te Dubravka Veseli, profesorica hrvatskog jezika u mirovini. Njihov je zadatak bio da između pristiglih 11 radova njih 8 predlože za županijsku razinu. Odabrale su sljedeće radove: Ela Nalevka: Zaljubljena u ljubav (Gimnazija Bjelovar) Tomislav Toncer: Pjesma o babi (Ekonomska i birotehnička škola Bjelovar) Filip Šijić: Kazalište – moja ljubav (Ekonomska i birotehnička škola Bjelovar) Lucija Pranjić: Kazalište Život (Gimnazija Bjelovar) Stella Zavišić: Oprostite, gospođo, koliko košta ljubaznost? (Gimnazija Bjelovar) Jan Hautman: Jer svijet je lijep, a život dar je s neba (Gimnazija Bjelovar) Klementina Cvetković: Nek se i dalje vrti naša Zemlja mala (Medicinska škola Bjelovar) Marinela Herout: Magična kutija (Medicinska škola Bjelovar). 

Novinarsko stvaralaštvo prosuđivali su: Sanja Klinac, predsjednica povjerenstva, Danijela Hegediš, Inka Ševerdija. Oba pristigla rada povjerenstvo je poslalo na županijsku smotru. To su Luka Rasinec (Glazbena škola „Vatroslav Lisinski“) s reportažom Virtuoz s onoga svijeta i Marko Vujanović-Kotarščak (Gimnazija Bjelovar) s reportažom Avanture skrivene u dodiru antike. Scenski dio programa LiDraNa održan je 9. veljače u Domu kulture. Povjerenstvo koje su sačinjavali Goran Smoljanović, diplomirani glumac (predsjednik povjerenstva), Margareta Fabičević, voditeljica Bjelovarskog kazališta te Igor Pečenjev, bjelovarski glumac i redatelj, imalo je zadatak od 20 scenskih nastupa za županijsku smotru odabrati 3 pojedinačna i 3 skupna scenska nastupa. Učenici bjelovarskih srednjih škola kontinuirano iskazuju interes za ovakav vid izražavanja, a neki su se od njih već profilirali u kvalitetne mlade glumce, u što se bjelovarska javnost mogla uvjeriti prateći rad Bjelovarskog kazališta. U kategoriji pojedinačnih nastupa Povjerenstvo je za županijsku razinu odabralo sljedeće učenike: Magdalenu Žabić, iz Ekonomske i birotehničke škole Bjelovar (monolog iz romana Evgenij Onjegin A. S. Puškina) ,Ivančicu Futač, iz Ekonomske i birotehničke škole Bjelovar (monolog iz drame Psihoza Sarah Kane) Mirana Topljaka, iz Gimnazije Bjelovar (pjesma Trinaesta Krešimira Pintarića) U kategoriji scenskih nastupa na županijsku razinu LiDraNa plasirali su se: dramska skupine iz Ekonomske i birotehničke škole Bjelovar (igrokaz Neočekivana odluka – autorski rad učenika) dramska skupina Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ (igrokaz Nikle štikle – autorski rad učenika) učenice Medicinske škole Bjelovar koje su izvele recital Jur nijedna Luke Paljetka. Županijska smotra  održat će se 1. 3. u Garešnici

Čestitamo svim učenicima Gimnazije na sudjelovanju, a Miranu, Stelli, Marku, Luciji, Janu i Eli želimo puno uspjeha na Županijskoj smotri!

 

Izvannastavne aktivnosti

Kontakt

Tajništvo: 043.241.578    
043.220.946    
Psiholog i pedagog: 043.221.310    
Zbornica: 043.220.945    
Ravnatelj: 043.241.088                
Fax:     043.220.946

Email: ured@gimnazija-bjelovar.skole.hr