"Korak u nauku"

Mladi istraživači srednjoškolci, polaznici Ljetne škole znanosti u Hrvatskoj i članovi Istraživačkog centra Petnica, okupili su se na XIII. konferenciji pod nazivom „Korak u nauku“ u istraživačkom centru Petnica u Valjevu (Republika Srbija) kako bi predstavili svoje istraživačke radove. Sudjelovanje učenika naše škole na konferenciji omogućila je suradnja Društva za obrazovanje izvan okvira s Istraživačkim centrom Petnica. Dvoje učenika Gimnazije Bjelovar, Mislav Unger i Laura Novak, svoje su radove predstavili zajedno s ostalih sedam sudionika Ljetne škole koja se održala u Požegi i Višnjanu tokom ljeta 2014. godine. Konferencija se održala od 27.-30. studenoga 2014.

Ukupno je sudjelovalo oko 200 sudionika iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Srbije i Makedonije. Svi sudionici bili su ugodno smješteni u sobama koje su u sklopu istraživačkog centra. Uza zanimljive i korisne prezentacije iz područja humanističkih i prirodnih znanosti, sudionici su mogli posjetiti i petničku knjižnicu, laboratorije i muzej koji su također u sklopu kompleksa. Zahvalni smo organizatorima na ovakvoj iznimnoj prilici i iskustvu koje je obogatilo naše učenike na njihovom putu u znanost!
Čestitamo Lauri i Mislavu i želimo puno uspjeha u daljnjem znanstveno-istraživačkom radu!